Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu Kayıt İşlemleri

12 Temmuz 2012 Yazan  
Kategori Genel Bilgiler

Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu Kayıt İşlemleri

Ülkemizde başlatılan bir uygulama ile yurtdışından getirilen telefonların pasaport üzerine İMEİ kaydı yapılması yani ‘ pasaporta işletilmesi ‘ gerekmektedir. Kaçakçılığı önlemek amacıyla bu uygulama uygulanmaktadır.

Herkesin bileceği gibi bu kayıt yasal olmayan yollarla da yapılabiliyor fakat bu sürekli tekrarlanması gerekiyor. Ayrıca telefonun kitlenip açılmama durumu da mevcut. En garantisi ve yasal geçerliliği olan şey bu işlemi yaptırmak olacaktır.

BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ARANAN ŞARTLAR ŞUNLARDIR;

- Kayıt yapılacak pasaport ülkeye 1 ay öncesinden girmiş olmalıdır.
- Kayıt yapılacak pasaporta 2 yıl içinde başka kayıt yapılmamış olması gerekmektedir.
- Giriş Mührü kesinlikle olmalıdır, eğer yoksa Emniyet’ ten bir kağıt alınmalıdır.
- İMEİ kaydı için yanınızda Pasaportun orijinali, pasaport sahibinin kimliği ve telefonun İMEİ kodu olmalıdır.
- Ayrıca 5 – 20 TL arasında değişen ücretler talep edilebilir.

İMEİ kaydı yapılan telefon 5 gün içerisinde açılır, hiç kapanmayadabilir. Tek bir İMEİ sayısız giriş – çıkış için yeterli olacaktır, fakat yapmanız gereken işlemden sonra size verilen belgeleri saklamanız olacaktır. Yasallığını o belge ile kanıtlayabilir ve işlem yapabilirsiniz.

—————-

imei kaydı nasıl yapılır, imei kaydı yaptırma, imei kaydı için pasaport, imei kaydı yapılır, imei kaydı nasıl yapılır tarihi, imei kaydı ne zaman açılır, imei kaydı için gerekenler, imei kaydı sorgulama, yurtdışından telefon getirmek, work and travel 2012, work and travel 2013, wat ile telefon getirmek, amerikadan telefon getirmek, telefon için pasaport, pasaporta telefon kaydı, amerikada stajtan telefon, work and travel için imei, amerikadan cep telefonu

YorumlarYorumlarinizda resiminizin gozukmesi icin, gravatar a abone olun!

*